Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Psikolojik Danışmanlık Rehberlik Birimi

Öğrencilere Yönelik Hizmetler

KURUM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

 

Bireysel Görüşmeler: Terzioğlu Yerleşkesinde planlanıp randevu esasına göre haftada bir kez  45 dakikalık görüşmeler şeklinde yapılmaktadır.

 

Rehberlik Çalışmaları: Gerekli durumlarda danışanlar psikolojik yardım veren diğer kurum ve kuruluşlara yönlendirilmektedir.

Oryantasyon Programı : Bu program kapsamında üniversiteye uyum sürecinde gençlerin yaşayabilecekleri olası sıkıntılar, bu sıkıntıların ne şekilde yaşanabileceği, sıkıntıların nasıl seyredeceği, ne kadar süreceği ayrıca bu dönemi daha rahat atlatabilmek için neler yapılabileceği konusunda SKSD Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi tarafından öğrencilerimiz tüm ilçe meslek yüksek okulları ve merkezdeki yerleşkelerimizde yapılan seminerler aracılığıyla bilgilendirilmektedir. Psikolojik danışmanlık birimi iletişim birimi ve çalışma esasları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Seminer Çalışmaları: Koruyucu ruh sağlığı çalışması esasında öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini destekleyici seminerler merkez yerleşkelerimiz ve ilçe meslek yüksek okullarımızda “İlçe Gezileri” adı altında ikinci dönem itibariyle yapılmaktadır. Ayrıca üniversitemiz birimlerinden gelen talep doğrultusunda da seminerler düzenlenmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Çalışmalar  : Üniversitemiz Erasmus birimiyle ortaklaşa yürütülen akran danışmanlığı destek programında yurtdışı programlarından faydalanmış öğrencilerimiz ile aday öğrencilerimiz koordine edilerek psikososyal destek çalışması yürütülmektedir.

Engelli Öğrencilerimize Yönelik Çalışmalar

Ekler

KURUM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR.docx